DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

ZAČÁTEK BOŽETICKÉHO HOKEJE

Historie božetického hokeje se datuje již od 70. let, kdy se v Božeticích hrálo na úrovni Okresního přeboru. V Božeticích se nacházel i zimní stadion s přírodním ledem, o který se starali místní nadšenci. Tehdy ale bývaly příznivější zimní podmínky.

POSTUP DO KRAJSKÉHO PŘEBORU II. JIHOČESKÉHO KRAJE

Jedním z přelomových momentů v historii klubu byl v roce 1989 postup do Krajského přeboru II. Jihočeského kraje. Tuto druhou nejvyšší krajskou soutěž hrály Božetice pět sezón. Poté přišel další postup mezi jihočeskou elitu.

PAMÁTNÝ ROK 2010 - ZISK KRAJSKÉHO TITULU

Krajskou ligu hrály božetické plameny nepřetržitě celých 20 let, z toho si dokonce třikrát zahrály úplné finále. V roce 2003 podlehly v rozhodujícím utkání proti Vimperku až na samostatné nájezdy. V roce 2009 nestačily ve finále na Strakonice. O rok později, v památném roce 2010, si už ale vše vynahradily, Strakonicím porážku z minulé sezóny vrátily a získaly KRAJSKÝ TITUL.

PŘENECHÁNÍ LICENCE

V následné kvalifikaci o II. ligu Božetice postup vybojovaly, ale práva na licenci přenechaly nově vznikajícímu milevskému klubu "HC Milevsko 2010". Poslední sezóna Božetic v Krajské lize Jihočeského kraje byla 2013/2014.

STŘEDOČESKÁ KRAJSKÁ SOUTĚŽ

Pět let od sezóny 2014/2015 hráli božetické plameny Krajskou soutěž Středočeského kraje.

NÁVRAT DO JIHOČESKÉ KRAJSKÉ LIGY

V červnu 2019 byl tým božetických plamenů vyřazen KVV Středočeského kraje z Krajské soutěže mužů. Realizační tým měl tak na výběr dvě možnosti. Ukončit fungování klubu nebo přihlásit tým do Krajské ligy Jihočeského kraje. Rozhodnutí bylo jednoduché a tak se božetičtí hokejisté vrací v sezóně 2019/2020 po letech do Jihočeské krajské ligy.